Я дам 35 балів Обчисліть масову частку натрій гідроксиду у розчині, який приготували додаванням

води масою 220г до рочину натрій гідроксиду масою 180г, в якому масова частка цукру становила 10%. Запишіть Дано, Знайти та Розвьязання а також Відповідь

Ответы на вопрос

Отвечает Warivoda Taya.

Обчисліть масову частку натрій гідроксиду у розчині, який приготували додаванням води масою 220г до рочину натрій гідроксиду масою 180г, в якому масова частка натрій гідроксиду становила 10%.

Відповідь: 4,5%

Дано:

m₁(розч. NaOH) = 180 г

ω₁(NaOH) = 10% або 0,1

+m(H₂O) = 220 г

Знайти:

ω₂(NaOH) - ?

Розв'язок та пояснення:

Знаходимо масу натрій гідроксиду у розчині:

m(NaOH) = m₁(розч. NaOH)*ω₁(NaOH)

m(NaOH) = 180 г*0,1 = 18 г

Ця маса натрій гідроксиду буде незміною у другому розчині. Знаходимо масу другого розину натрій гідроксиду:

m₂(розч. NaOH) = m₁(розч. NaOH) + m(H₂O)

m₂(розч. NaOH) = 180 г + 220 г = 400 г

Нам залишилось знайти масову частку натрій гідроксиду в кінцевому розчині:

ω₂(NaOH) = m(NaOH)/m₂(розч. NaOH)*100%

ω₂(NaOH) = 18 г/400 г*100% = 4,5%

Відповідь: 4,5%