
(Пожалуста помогите) Контрольний докладний письмовий переказ тексту-роздуму дискусійного характеру
в публіцистичному стилі Мета: повторити відомості про публіцистичний стиль, формувати вміння переказувати текст публіцистичного стилю, визначати тему та головну думку, добирати заголовок, складати план; розвивати вміння добирати виражальні засоби; прищеплювати любов до рідної землі, патріотизм, історичну пам'ять, національну гідність. Обладнання: текст переказу. Тип уроку: розвиток зв’язного мовлення. ПЕРЕБІГ УРОКУ I. Організаційний етап. ІІ. Актуалізація опорних знань учнів. Бесіда за питаннями. — У якій сфері життя суспільства вживається публіцистичний стиль? — Яка його мета? — Які жанри публіцистичного стилю вам відомі? — Яка основна форма викладу характерна для цього стилю? — Охарактеризуйте лексику, властивупубліцистичному стилю. II. Повідомлення теми та мети уроку IІІ. Сприйняття й засвоєнняучняминавчальногоматеріалу 1. Читання тексту вчителем. Світ великий. Історія його — не менша. Ми вивчаємо історію різних держав. Проте, яку б країну не вивчали, які б захоплюючі історичні події не відкривалися б перед нами, повинні пам'ятати завжди про історію свого народу, землі, на якій живемо. Пам'ять — одна з найважливіших властивостей людини. Так, як не можна забувати власного батька і матір, бо вони дали життя, дім, у якому народився і виріс, так не можна забувати свій народ та його історію. Ми — частинка народу. Без всіх нас немає ні народу, ні історії. Так, як не можна забувати своїх рідних, близьких ні в хвилини радості, ні в години печалі, так не можна забувати нашої землі, бо це — першооснова. З неї ми вийшли, до неї і прийдемо. Люди не є людьми, якщо вони не мають ні мови, ні пам'яті, ні землі, ні роду. Пам'ятаймо про це! Ми не знаємо, що принесе нам завтрашній день. Людина завжди жила і живее вірою та надією на краще. Але пам'ятаймо, що ніщо не приходить само собою, як і не змінюється без людини. Щоб житии краще — потрібно краще працювати. Це стосується всіх: мене, батьків, друзів, сусідів. Людська праця потребує знань. Знання здобуваються в навчанні. Вчімось. Зробімо так, щоб день сьогоднішній став гордістю для майбутнього. (За В. Мисаном) 2. Визначення теми та головної думки тексту. 3. Добір заголовка. 4. Визначення типу та стилю мовлення. 5. Колективнескладання плану. Орієнтовний план 1) Пам'ятайпро історіюсвого народу! 2) Історичнапам'ять. 3) «Люди не є людьми без мови, пам'яті, землі, роду». 4) Важлива роль праці.

Ответы на вопрос

Ответ:
Якщо вам потрібно підготувати контрольний письмовий переказ тексту-роздуму дискусійного характеру в публіцистичному стилі на основі поданого тексту, то ось можливий варіант:
Тема: Значення пам'яті і історії для кожного із нас.
Головна думка: Людина повинна пам'ятати свій народ, свою землю та історію, оскільки це визначає її ідентичність і важливість у спільноті.
Заголовок: "Пам'ять про історію: міцна основа національної гідності".
Тип та стиль мовлення: Публіцистичний стиль.
План:
1) Звернення до важливості пам'яті та історії.
2) Роль історичної пам'яті в формуванні національної ідентичності.
3) Пам'ять про народ, мову, традиції та землю.
4) Важливість праці у збереженні та розвитку спільної історії та культури.



Контрольний докладний письмовий переказ тексту роздуму в публіцистичному стилі:
Тема: Патріотизм і важливість пам'яті про історію нашого народу та рідну землю.
Мета: - Повторити відомості про публіцистичний стиль. - Формувати навички переказу тексту публіцистичного стилю. - Визначити тему та головну думку тексту. - Добрати заголовок та скласти план. - Розвивати вміння добирати виразні засоби. - Прищепити любов до рідної землі, патріотизм, історичну пам'ять та національну гідність.
І. Організаційний етап.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Бесіда за питаннями: 1. У якій сфері життя суспільства вживається публіцистичний стиль? 2. Яка його мета? 3. Які жанри публіцистичного стилю вам відомі? 4. Яка основна форма викладу характерна для цього стилю? 5. Охарактеризуйте лексику, властиву публіцистичному стилю.
ІІІ. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу.
1. Читання тексту вчителем.
Світ великий. Історія його — не менша. Ми вивчаємо історію різних держав. Проте, яку б країну не вивчали, які б захоплюючі історичні події не відкривалися перед нами, повинні пам'ятати завжди про історію свого народу, землі, на якій живемо. Пам'ять — одна з найважливіших властивостей людини. Так, як не можна забувати власного батька і матір, бо вони дали життя, дім, у якому народився і виріс, так не можна забувати свій народ та його історію. Ми — частинка народу. Без всіх нас немає ні народу, ні історії. Так, як не можна забувати своїх рідних, близьких ні в хвилини радості, ні в години печалі, так не можна забувати нашої землі, бо це — першооснова. З неї ми вийшли, до неї і прийдемо. Люди не є людьми, якщо вони не мають ні мови, ні пам'яті, ні землі, ні роду. Пам'ятаймо про це! Ми не знаємо, що принесе нам завтрашній день. Людина завжди жила і живе вірою та надією на краще. Але пам'ятаймо, що ніщо не приходить само собою, як і не змінюється без людини. Щоб жити краще — потрібно краще працювати. Це стосується всіх: мене, батьків, друзів, сусідів. Людська праця потребує знань. Знання здобуваються в навчанні. Вчімось. Зробімо так, щоб день сьогоднішній став гордістю для майбутнього. (За В. Мисаном)
2. Визначення теми та головної думки тексту.
Тема тексту: Пам'ять про історію свого народу та рідну землю.
Головна думка тексту: Пам'ять про історію, рідну землю і народ є важливими для будь-якої людини, і ми повинні пам'ятати свої корені та працювати на краще майбутнє.
3. Добір заголовка.
Заголовок: "Пам'ять про історію та рідну землю: важливість і національна гідність."
4. Визначення типу та стилю мовлення.
Тип мовлення: Публіцистичний.
Стиль мовлення: Публіцистичний стиль.
5. Колективне складання плану.
Ор


Похожие вопросы
Топ вопросов за вчера в категории Українська мова
Последние заданные вопросы в категории Українська мова
-
Математика
-
Литература
-
Алгебра
-
Русский язык
-
Геометрия
-
Английский язык
-
Химия
-
Физика
-
Биология
-
Другие предметы
-
История
-
Обществознание
-
Окружающий мир
-
География
-
Українська мова
-
Информатика
-
Українська література
-
Қазақ тiлi
-
Экономика
-
Музыка
-
Право
-
Беларуская мова
-
Французский язык
-
Немецкий язык
-
МХК
-
ОБЖ
-
Психология
-
Физкультура и спорт
-
Астрономия
-
Кыргыз тили
-
Оʻzbek tili