Вопрос задан 28.07.2023 в 04:16. Предмет История. Спрашивает Комлева Яна.

Конспект з історії 8 клас любого параграфу.ДУЖЕ ТРЕБА ДОПАМОЖІТЬ ПЖ ДАЮ 20Б

0 0
Перейти к ответам

Ответы на вопрос

Внимание! Ответы на вопросы дают живые люди. Они могут содержать ошибочную информацию, заблуждения, а также ответы могут быть сгенерированы нейросетями. Будьте внимательны. Если вы уверены, что ответ неверный, нажмите кнопку "Пожаловаться" под ответом.
Отвечает Фадеева Виктория.

Урок 2. Тема. Українські землі в XVI ст., Історія України 8 клас

 

Урок 2. Тема. Українські землі в XVI ст., Історія України 8 клас

Мета: з’ясувати політичне, економічне та соціальне становище українських земель у ХVI ст., соціальну структуру українського суспільства, причини виникнення українського козацтва; розвивати в учнів уміння аналізувати історичні джерела, робити висновки, узагальнення й порівняння, визначати причини історичних явищ і подій; виховуватив учнів повагу до історії свого народу.

Основні поняття: стани, соціальна структура суспільства, шляхта, фільварок, козак.

Обладнання: карта «Українські землі у ХVI ст.», картки з документами, схемами, таблицями

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Очікувані результати

Після цього уроку учні зможуть:

• характеризувати політичне, економічне та соціальне становище українських земель у ХVI ст.;

• називати стани та станові групи тогочасного українського суспільства;

• порівнювати становище різних верств суспільства;

• пояснювати причини та наслідки виникнення українського козацтва;

• застосовувати та пояснювати на прикладах термін «козацтво»;

• удосконалити навички роботи з різноманітними джерелами інформації.

Хід уроку 2. Тема. Українські землі в XVI ст., Історія України 8 клас

І. Актуалізація опорних знань учнів

На початку уроку, щоб активізувати увагу учнів, учитель проводить вступну бесіду з допомогою запитань:

1. У складі яких держав перебували українські землі наприкінці ХV — у першій половині ХVI ст.? Які це землі? Покажіть їх на карті.

2. Які зміни в управлінні українських земель у складі Великого князівства Литовського сталися наприкінці ХV ст.?

 

3. Що таке соціальні стани? Назвіть основні стани українського суспільства першої половини ХVI ст. та охарактеризуйте їхнє становище.

4. Що являло собою магдебурзьке право?

5. Коли та з якою метою було укладено Кревську унію?

ІІ . Мотивація навчальної діяльності

Учитель (розповідь супроводжується показом на карті.)

У першій половині ХVI ст. українські землі перебувати у складі Великого князівства Литовського (Київщина, Переяславщина, частина Волині і Поділля), Польщі (Галичина), Молдавії (Буковина і Покуття, які згодом були захоплені Туреччиною), Туреччини (Нижня Наддніпрянщина і Крим входили до Кримського ханства, що було залежним від Туреччини), Угорщини (Закарпаття), Московської держави (Чернігово-Сіверські землі).

Як ми бачимо, більшість українських земель перебували у складі Великого князівства Литовського. Наприкінці ХV — у першій половині ХVI ст. Литва змінює свою політику щодо українських земель: їх позбавляють автономії і вони переходять під управління урядників Великого князя.

Попри тяжкі умови іноземного панування, українське населення, яке було роз’єднане кордонами різних держав, зуміло зберегти не тільки свою культуру, мову, звичаї, традиції та побут, але й сформуватися у ХVI ст. як народність.

Водночас зі вступним словом учитель організовує роботу з термінами, які вивчалися у 7-му класі, але які необхідно повторити. Для цього можна запропонувати учням стати перекладачами і, працюючи разом з учителем, пояснювати в ході пояснення терміни: «автономія», «урядник», «стани», «шляхта», «кріпацтво», «магнат», «панщина», «фільварок», «натуральний характер господарства», «унія», «самоуправління», «магдебурзьке право», «Україна».

ІІІ . Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу

 

Робота зі схемою

Вивчення нового матеріалу супроводжується опрацюванням схеми, на якій зображено соціальну структуру українського суспільства у ХІV—ХVI ст.

Завдання

1. Назвіть основні стани населення в Україні в XVI ст.

2. Які стани належали до привілейованих верств суспільства?

3. Які стани займали нижчі сходинки цієї соціальної піраміди?

Учитель.

Як ми бачимо, на вершині соціальної ієрархії перебував військово-службовий стан — шляхта. Формування шляхти тривало від ХІV до ХVI ст. За цей час вона пройшла шлях від соціально неоднорідної верстви населення до привілейованого стану суспільства, перетворилася на впливову, організовану силу і становила в Україні 5 % населення.

Робота з таблицями

Становище шляхти у ХVI ст.

1. Шляхта остаточно відокремилася від інших верств населення. Невдовзі термін «шляхтич» витіснив з ужитку «бояр» і «зем’ян».

2. Відбувається розширення прав дрібної шляхти, що зумовило консолідацію шляхетського стану

3. Відбувається процес юридично оформленої системи прав шляхти:

а) «Устав на волоки» 1557 р. закріпив виділення шляхти у самостійний стан;

б) Литовський статут 1566 р. скасував всі обмеження шляхетської земельної власності, створив організоване представництво шляхти на загальнодержавних сеймах;

в) Віленський привілей 1565 р. сприяв утворенню повітових шляхетських сеймиків

Запитання

Яке місце в українському суспільстві посідала шляхта у XVI ст.?

0 0
Отвечает нейросеть ChatGpt. Будьте внимательны, ответы нейросети могут содержать ошибочные или выдуманные данные.

Звичайно, радий допомогти! Ось конспект з історії для 8-го класу на тему "Розпад Османської імперії".

Тема: Розпад Османської імперії

І. Вступ

  1. Османська імперія: походження та розквіт.
    • Осман І та заснування імперії.
    • Епоха великих завоювань та територіальний розмах імперії.

ІІ. Причини внутрішнього кризи

  1. Політичні проблеми

    • Система спадкування влади та проблеми престолонаслідування.
    • Централізований та деспотичний характер управління.
  2. Економічні проблеми

    • Занепад торговельного потенціалу.
    • Фінансові труднощі та дефіцит.
  3. Суспільно-політична ситуація

    • Етнічні та релігійні напруження в міжнаціональних конфліктах.
    • Вплив ідеологічних рухів та націоналізму.

ІІІ. Зовнішній тиск

  1. Загострення відносин з іноземними державами.

    • Геополітичне розташування та конкуренція за вплив у регіоні.
  2. Перша світова війна

    • Османська імперія на боці Центральних держав.
    • Втрата великих територій та економічне виснаження.

IV. Розпад імперії

  1. Молодотурки та впровадження реформ.

    • Модернізація країни та спроби змінити політичну систему.
  2. Грецька та балканські війни

    • Втрата Балканських територій.
  3. Перебіг Першої світової війни та підписання Мудроського перемир'я.

    • Втрата південних земель, Близького Сходу та партія їх контролю.
  4. Турецька національна боротьба та Греко-турецька війна.

    • Перемога турецьких націоналістів під керівництвом Мустафи Кемаля Ататюрка.

V. Післямова

  1. Прийняття Лозаннського договору.

    • Визнання сучасних кордонів Туреччини.
  2. Заснування Турецької Республіки та ататюрковські реформи.

    • Секуляризація, латинізація, рівність прав жінок, індустріалізація.
  3. Вплив розпаду Османської імперії на сучасні політичні та геополітичні процеси.

Заключення

Конспект допоможе зрозуміти вам ключові події та причини розпаду Османської імперії, а також наслідки цього процесу для сучасної історії. Бажаю успіхів у вивченні історії та надіюсь, що цей конспект буде корисним для вашої роботи!

0 0

Похожие вопросы

Топ вопросов за вчера в категории История

Последние заданные вопросы в категории История

Задать вопрос