Обчисліть масову частку розчиненої речовини,якщо у 300 г розчину міститься 10 г цукру.Визначте масу

натрій хлориду в 120 г розчину,якщо масова частка натрій хлориду в розчині дорівнює 3 %

Ответы на вопрос

Отвечает Папуловских Катя.
А)
Дано:
m(р. цукру) = 300 г
m(цукру) = 10 г
Знайти:
ω(цукру)-?
ω(цукру) = m(цукру)/m(р. цукру) = 10 г/300 г = 0,033 або 3,3%
Відповідь: 3,3%
б) 
Дано:
m(p. NaCl) = 120 r
ω(NaCl) = 3% або 0,03
Знайти:
m(NaCl)-?

m(NaCl) = m(p. NaCl)*ω(NaCl) = 120 г*0,03 = 3,6 г
Відповідь: 3,6 г