1) Елемент головної підгрупи 5 групи утворює вищий оксид, масова частка Оксигену в якому – 74,07%.

Визначте цей елемент, укажіть формулу вищого оксиду та леткої сполуки з Гідрогеном.2) З допомогою алгоритму складіть характеристику Нітрогену за положенням у періодичній системі хімічних елементів.

Ответы на вопрос

Отвечает Степанов Степан.
1)  формула оксида Э₂О₅ составим пропорцию
 ω(Э) 100%-ω(О)=100-74,07=25,93%
ω(О) 74,07%  -  25,93% ω(Э) 
m(O) 16*5 - 2x m(Э)
2х=16*5*25,93/74,07=28
х=14 (азот)