Яка маса ацетату натрію утворится,якщо в реакцію з лугом вступило 400г.20 відсоткового розчину

оцтової кислоти

Ответы на вопрос

Отвечает Долинська Олена.

Рівняння реакції:

CH3COOH + NaOH → CH3COONa + H2O

20% розчин оцтової кислоти містить 20 г оцтової кислоти в 100 г розчину.

Перш ніж визначити масу ацетату натрію, яку утвориться у реакції, необхідно визначити кількість молярів оцтової кислоти, що міститься в 400 г 20% розчину оцтової кислоти:

Маса оцтової кислоти = 20/100 * 400 г = 80 г

Кількість молярів оцтової кислоти = маса / молярна маса = 80 г / 60 г/моль = 1,33 моль

З рівняння реакції видно, що 1 моль оцтової кислоти утворює 1 моль ацетату натрію. Тому 1,33 моль оцтової кислоти утворює 1,33 моль ацетату натрію.

Маса ацетату натрію, що утворилася у реакції, може бути визначена за допомогою кількісного співвідношення між масою та молярною масою ацетату натрію:

Маса ацетату натрію = кількість молярів x молярна маса = 1,33 моль * 82 г/моль = 109,06 г

Отже, маса ацетату натрію, яку утвориться у реакції, буде близько 109,06 г.