Яку масу бутадієну можна добути із 220 кг бутену, що містить 2% домішок?


Ответы на вопрос

Отвечает Веселов Дмитрий.

Ответ:

m(C₄H₆)=207,9кг.

Объяснение:

Дано:

m(технич.C₄H₈)=220кг.

ω%(домiшок)=2%

---------------------------------------------

m(C₃H₆)-?

Рішення:

1. Визначимо масу домішок:

m(домішок)= ω%(домішок)× m(технич.C₄H₈)÷100%

m(домішок)= 2% ×220кг.÷100%=4,4кг.

2. Визначимо масу чистого бутену:

m(C₄H₈ )= m(технич.C₄H₈)-m(домішок)

m(C₄H₈)=220кг.-4,4кг.=215,6кг.

3. Визначимо молярну масу бутену:

M(C₄H₈)=48+8=56кг./кмоль

4. Визначимо кількість речовини бутену в 215,6кг.:

n₁(C₄H₈)=m(C₄H₈)÷M(C₄H₈)=215,6кг.÷56кг./кмоль=3,85кмоль

3. Запишемо рівняння реакції:

CH₂=CH—CH₂—CH₃ → CH₂=CH—CH=CH₂ + Н₂

а) за рівнянням реакції кількість речовини:

n(C₄H₈)=1моль  n(C₄H₆)=1моль

б) за умовою задачі кількість речовини:

n₁(C₄H₈)=3,85кмоль  n₁(C₄H₆)=3,85кмоль

4. Визначимо молярну масу бутадієну:

M(C₄H₆)=48+6=54кг./кмоль

5. Визначимо масу бутадієну  кількістю речовини 3,85кмоль:

m(C₄H₆)=n₁(C₄H₆)×M(C₄H₆)

m(C₄H₆)=3,85кмоль×54кг./кмоль=207,9кг.

6. Відповідь: із 220 кг бутену, що містить 2% домішок, можна добути  207,9кг. бутадієну