Приготувати 50г розчину з масовою часткою натрій хлориду 5%.Скільки води потрібно додати до

цьогорозчину, щоб отримати розчин з масовоючасткою 2%​

Ответы на вопрос

Отвечает Павлюк Матвій.

Відповідь:

m(H₂O)=75 г

Пояснення:

Дано:  m₁(розчину)=50 г . w₁(NaCl)=5%, w₂(NaCl)=2%

I. Запишемо формули:

w(E)=m(E)/m(розчину) · 100%

m(E)=w(E)*m(розчину)  / 100%

II. Виконаємо обчислення :

m(NaCl)=50*5/100%=2.5 г

III. Пригадуємо правило хіміка: "Усе, що виливали у колву - нікуди не зникає, усе буде масою розчином."

w₂(NaCl)=m(NaCl)/50+x · 100%

2=2.5 · 100% / 50+ x

50+ x = 250/2

50 + x = 125

x= 125 - 50

x= 75

m(H₂O)=75 г

*Поставте найкраще, будь ласка :)