Яка маса солі утвориться під час взаємодії нітратної кислоти масою 6,3 г з ферум (ІІ) оксидом?

Визначте формулу солі.

Ответы на вопрос

Отвечает Юрьева Юлия.

Дано:

m(HNO3)-6,3г

Найти:

m(Fe(NO3)2)-?

Решение:

2HNO3+FeO=Fe(NO3)2+H2O

n(HNO3)=m/M=6,3г:63г/моль=0,1 моль

M(HNO3)= 1+14+16*3=63г/моль

n(HNO3)=n(Fe(NO3)2=0,1*1/2=0,05 моль

m(Fe(NO3)2)=n*M=0,05 моль* 180г/моль=9 г

M(Fe(NO3)2)=56+(14*2+16*6)=180 г/моль