Для добування кисню у пробірку помістили калій перманганат масою 20 г. Після прожарювання у

пробірці залишився твердий залишок масою 18 г. Обчисліть масу добутого кисню Балагодарю зарание

Ответы на вопрос

Отвечает Макаревич Руслан.

Ответ:

Схема розкладу калій перманганату:

КМпО, (20 г) -> (К2Мп04 + МпО2) (18 г) + О2Т (х г).

Відповідно до закону збереження маси маса реагентів дорівнює масі продуктів

реакції: 20 г= 18 г + xr; х=2r; m(O2) = 2 г.

Густина (р) кисню становить 1,43 г/л.

Знаходимо об'єм кисню, який виділився в результаті прожарювання 20 г калій

перманганату: V (О2) = 2/1,43 = 1,4 л Відповідь: у результаті цієї реакції виділилось 2 г кисню, об'єм якого 1,4 л.