Для нейтралізації нітратної кислоти використали розчин натрій гідроксиду масою 120 г і масовою

часткою 0,06. Обчисли масу солі (г), яка утворилася в результаті реакції: Варіанти відповіді :А. 16,8Б. 18,4В. 15,3Г. 19,9.​

Ответы на вопрос

Отвечает Үсенбай Назерке.

Ответ:

В

Объяснение:

ПРИМЕР похожей ЗАДАЧИ
1)

Дано:

m(р-нNaOH) = 300

w(NaOH) =  0,09

Найти: m (NaNO3) -?

Знайдемо чисту масу NaOH

m(NaOH) = m(р-нNaOH) * w(NaOH) = 300 * 0,09 = 27 г

M(NaOH) = 23 + 16 + 1 = 40 г/моль

Знайдемо кількість речовини NaOH

n(NaOH) = m(NaOH) / M(NaOH) = 27 / 40 =  0,675 моль

Складемо РХР

NaOH + HNO3 → NaNO3 + H2O

з рівняння бачимо, що

n(NaNO3) = n(NaOH) = 0,675 моль

M(NaNO3) = 23 + 14 + 16 * 3 = 85 г/моль

m(NaNO3) = n(NaNO3) * M(NaNO3)= 0,675 * 85 = 57,375 г