Унаслідокзгоряння оксигеновмісної речовини масою 2,3 г утворився карбон(IV) оксид масою 4,4 г і

вода масою 2,7 г. Визначте молекулярну формулу ціє речовини, відносна густина пари якоїза воднем становить 23

Ответы на вопрос

Отвечает Жерновая Анастасия.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CxHy)= 2,3 г

m(CO2) = 4,4 г

m(H2O) = 2,7 г

D(Н2) = 23

Знайти: CxHy-?

0,05 моль          0,1 моль      0,15 моль

CxHy  +  O2   =   CO2    +    H2O

1 моль                х моль       у/2 моль

Знайдемо масу сполуки :

Mr(CxHy) = D(Н2) * М(Н2) = 23 * 2= 46 г/моль

Визначимо кількість речовин

n(CxHy) = m(CxHy)/Mr(CxHy) = 2,3/46 = 0,05 моль

n(CO2) = m(CO2)/= 4,4/46= 0,1 моль

n(С) = n(CO2)/n(CxHy) =  0,1 * 1/0,05 = 2  моль

n(H2О) = 2,7/18 = 0,15 моль

n(H) = 0,15 * 2/0,05 = 6 моль

n(С) : n(H) = 2 : 6

М(С2Н6) = 12 * 2 + 1 * 6 = 30 г/моль

Mr(CxHy) - М(С2Н6) = 46 - 30 = 16 г/моль

В сполукі міститься 1 атом Оксигену

Отже формула С2Н6О  - етанол