Розрахуйте масу метанолу який необхідно окислити для одержання 375г формалігу


Ответы на вопрос

Отвечает Кот Татьяна.

Рівняння реакції окислення метанолу до формальдегіду виглядає наступним чином:

CH3OH + 1/2 O2 -> HCHO + H2O

За рівнянням видно, що на одну молекулу метанолу утворюється одна молекула формальдегіду, тому щоб одержати 375 г формальдегіду, необхідно взяти:

молекулярна маса метанолу (CH3OH) = 12,01 + 3x1,01 + 16,00 = 32,04 г/моль

молярна маса формальдегіду (HCHO) = 12,01 + 1,01 + 16,00 = 30,03 г/моль

Маса метанолу, необхідна для одержання 375 г формальдегіду:

375 г / (30,03 г/моль) x (1 моль CH3OH / 1 моль HCHO) x (32,04 г/моль) = 400 г

Отже, необхідно взяти 400 г метанолу.