визначте масову частку натрій сульфату в розчині одержаному розчиненням: 40 г Na2SO4 × 10H2O у 200

г розчину з масовою часткою Na2SO4 0,2.​

Ответы на вопрос

Отвечает Гусарова Ольга.

Ответ:

Объяснение:

Дано

m(Na2SO4 * 10H2O) = 40 г

m(р-нNa2SO4) = 200 г

w(Na2SO4) = 0,2

Найти: w(Na2SO4)-?

Знайдемо масу Na2SO4 у розчині:

m₁(Na2SO4) = m(р-нNa2SO4) * w(Na2SO4) = 200 * 0,2 = 40 г

Обчислимо масу Na2SO4 в глауберовій солі:

M(Na2SO4) = 23 * 2 + 32 + 16 * 4 = 142 г/моль

M(Na2SO4 * 10H2O) = 23 * 2 + 32 + 16 * 4 + 10 * (1 * 2 + 16) = 322г/моль

m₂(Na2SO4) = M(Na2SO4) * m(Na2SO4 * 10H2O)/M(Na2SO4 * 10H2O)=

= 142 * 40/322 = 17,64 г

m(р-ну) = m(р-нNa2SO4) + m(Na2SO4 * 10H2O) = 200 + 40 = 240 г

m₃(Na2SO4) = m₁(Na2SO4) + m₂(Na2SO4) = 40 + 17,64 = 57,64 г

w(Na2SO4) = m₃(Na2SO4) * 100%/m(р-ну)) = 54,64 * 100%/240 = 22,77 %