Елемент головної підгрупи II групи масою 3,6 г. повністю прореагував під час нагрівання з азотом

об'ємом 1,12 л (н. у.).Визначте цей елемент. складіть схему будови атома, електрону формулу.

Ответы на вопрос

Отвечает Третьяков Никита.
3E + N₂ = E₃N₂

за схемою реакції
m(E)/{3M(E)}=v(N₂)/v₀

молярна маса елемента
M(E)=m(E)v₀/{3v(N₂)}

M(E)=3,6*22,4/{3*1,12}=24 а.о.м.
E=Mg

3Mg + N₂ = Mg₃N₂

Mg  1s²2s²2p⁶3s²
кількість електронів - 12
кількість протонів - 12
кількість нейтронів -   24-12=12