Визначте формулу вуглеводню, якщо після його згоряння утворялося 0,6 моль вуглекислого газу і 0,3

моль води. Відносна густина пари сполуки за повітрям становить 2, 69.

Ответы на вопрос

Отвечает Malishava Tamriko.
Формула вуглеводню - C_xH_y
v(C) = v(CO_2) = 0.6 моль
v(H) = 2v(H_2O) = 2 * 0.3 = 0.6 моль
x : y = v(C) : v(H)
x : y = 0.6 : 0.6
x : y = 1 : 1, отже формула - (CH)_q
M((CH)_q) = 2.69 * 29 = 78 г/моль
q =  \frac{(CH)_q}{CH} = 78 : 13 = 6
Формула невідомого вуглеводню - C_6H_6